WhatsApp Danışma Hattı

0555 099 00 90

Telefon

0 352 222 0 999

Diş Eti Tedavisi

 Diş eti ağız sağlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de sağlık açısından önemli olan diş etleri yaşam boyu önemsenmeli ve korunmalıdır. Tüm bu koruma çabalarına rağmen bazen diş eti hastalıklarının önüne geçilememektedir. Böyle durumlarda ise diş etleri konusunda uzman olan periodontologlar devreye girmektedir. Hastanelerin periodontoloji bölümlerinde görev yapan periodontologlar halk arasında diş eti uzmanı olarak da bilinmektedir. Diş eti uzmanları, diş hekimliğinden mezun olduktan sonra diş eti konusunda eğitimler alan ve çalışma alanında ağırlığı diş etlerine veren uzmanlardır. Her diş hekimi, diş eti konusunda bilgi sahibi olsa da konuda uzman olmak çok farklı bir durumdur.

 Diş eti hastalıkları önemsenmediğinde diş kaybına neden olabildiğinden, belirtiler ortaya çıktığı an muayene en kısa sürede yapılmalı ve tedavi sürecine başlanmalıdır. İltihap var ise ağız kokusuna neden olacağı için kişinin gündelik yaşamını da etkileyecektir. Diş eti kanamaları da hem sağlığı hem de beslenme düzenini olumsuz etkileyeceği için en kısa zamanda çözüm için gerekli adımlar atılmalıdır.

 Diş eti uzmanları tedavi sürecine başlamadan önce diş plaklarını temizlemektedir. Plakların iyice temizlenmesi, hastalıkların tekrarlanmasını engellemesi açısından önemlidir ve mutlaka bir periodontolog tarafından özel cihazlarla yapılmalıdır. Plakların temizlenmesi tek seferlik bir işlem değildir. İhmal edilen diş ve ağız sağlığı nedeni ile plak üretimi devam edebilmekte, temizlenmeyen bu plak tabakaları zaman içerisinde sertleşerek çok daha zor temizlenebilir duruma gelmektedir.

 Diş eti hastalığı konusunda tekrar aynı süreçleri yaşamak istemeyen kişilerin diş fırçası, diş ipi ve diş eti fırçası kullanarak plakların birikmesine imkan vermemeleri gerekmektedir. Tüm bu ürünler mutlaka periodontolog tavsiyesine göre seçilmeli ve önerilen şekilde kullanılmalıdır.

Hizmetlerimiz

Diş Eti Tedavisi

 Diş eti ağız sağlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de sağlık

Kanal Tedavisi

Laminate - Zirkonyum

20 Yaş Cerrahisi

Gülüş Tasarımı

 Gülmek hayatın vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Güzel bir gülüşe sahip olmaksa; hem doyas

İmplant

İmplant ağızda eksik diş ve ya dişlerin yerinin tutabilecek vücut ile biouyumlu titanyum vidala

Ortodonti

Koruyucu Diş Hekimliği

Pedodonti

Ortoperio ailesi olarak Kayseri Pedodonti alanında çocuklarımıza en iyi hizmeti verebilm

Beyazlatma


Neden Biz?

İşimizi Seviyoruz

İşimizi seviyoruz, bununla birlikte 'sadece iş' olarak görmüyor, insanların hayatına dokunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Misyonumuz

Gerek Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Sivas ili ve ilçelerinden gelen yurt içi hastalarımıza, gerekse sağlık turizmi için başvuran veya yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızdan oluşan hastalarımıza, uzmanlık gerektiren diş hekimliği hizmetlerini en yüksek kalitede sunmak. 

Hastalarımızın dental, estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarına cevap vermektir

Vizyonumuz

Güncel bilgileri takip etmek ve en son teknoloji ile kliniğimizi destekleyip, hastaların diş hekimi korkusunu yenebilecekleri bir ortam hazırlamak, mesleki etik kurallarına her zaman için bağlı kalmak, hastanın sağlığının her zaman en önce düşünüldüğü bir sağlık hizmeti modeli oluşturmak.

Sterilizasyon ve hijyenik çalışma konusunda uluslararası standartlardan asla taviz vermeden Ortodonti ve Cerrahi branşlarda Referans merkezi olmak.

Toplumun genelinin ağız ve diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olmaktır.

Özveriliyiz

Hedefimiz mükemmelliktir. Üstlendiğimiz her işi 'en iyi' şekilde gerçekleştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayız.

Doktorlar

Haberler

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün
18 aralık

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümk...

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz
17 haziran

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz...

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?
11 mayıs

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz...