WhatsApp Danışma Hattı

0555 099 00 90

Telefon

0 352 222 0 999

Gülüş Tasarımı

 Gülmek hayatın vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Güzel bir gülüşe sahip olmaksa; hem doyasıya gülmenize hem de hayattan zevk almanıza yardımcı olur. Nasıl göründüğünüzle ilgili endişe duymadan gülebilmek insanın yaşam kalitesini artırmaktadır. Günümüzdeki sağlık uygulamaları sayesinde yüzünüze en uygun gülüş şekli oluşturulmaktadır. 

 Sağlıklı dişlerin sergilendiği gülüşler kişinin güzelliğine güzellik katmaktadır. Yüzün mücevheri dişler doğal ve sağlıklı bir görünüme sahip olmalıdır. Dişlerin estetik ve simetrik yapısının oluşturulmasıyla harika bir gülüş elde edilir. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin yüz şekline ve ağız yapısına dikkat edilmektedir. Yüzüne en uygun ve sağlıklı gülüş elde edilmeye çalışılmaktadır. Yüzü gülen insan mutlu insandır. Güzel bir gülüş insan ilişkilerine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Bu nedenle gülüş tasarımı son yıllarda öne çıkan bir uygulama olmuştur. 

 Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen gülüş tasarımı kişinin en estetik diş yapısına kavuşmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkmıştır. Dişlerin, adeta inci gibi dizili olduğu ve çürük, sararma ve üst üste binme gibi sorunların ortadan kaldırıldığı uygulama kısa bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Diş boyunun uzunluğu, diş etinin yapısı ve dudakla diş arasındaki uyum gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Ayrıca, gülüş tasarımı yaptıran kişinin cinsiyetine göre uygulama yapılır. Erkekler için kare kesim, kadınlar içinse oval kesim dişlerin daha estetik göründüğü kabul edilmektedir. Yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de sık sık tercih edilen gülüş tasarımı Kayseri’de de yapılmaktadır. Kayseri gülüş tasarımı uygulamasının en çok yapıldığı iller arasında yer almaktadır. Gülüş tasarımında en önemli faktörlerden birisi diş beyazlatmadır. Diş temizleme işlemi gerçekleştirilir ve dişin renk tonu açılır. 

 Gülüş tasarımında en az bir ton renk açılmaktadır. Kişinin tercihine göre ton farkı artırılabilir. Gülüş tasarımında en çok porselen lamina kullanılmaktadır. Dişin üzerin yapıştırılarak uygulanmaktadır. Gülüş tasarımında zikoryum maddesi sıklıkla kullanılmaktadır.Işığı geçirme özelliği bulunduğu için dişlerde estetik bir görünüm yakalanmasını sağlamaktadır. Çarpık dişler içinse ortodontik teknik uygulamasıyla porselen braketler kullanılır. Eksik dişlerin tamamlanması içinse implant yapılmaktadır. Gülüş tasarımında öncelikli olarak dişler sağlıklı bir yapıya kavuşturulur; akabinde de estetik uygulamalara geçirilir. Hizmetlerimiz

Diş Eti Tedavisi

 Diş eti ağız sağlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de sağlık

Kanal Tedavisi

Laminate - Zirkonyum

20 Yaş Cerrahisi

Gülüş Tasarımı

 Gülmek hayatın vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Güzel bir gülüşe sahip olmaksa; hem doyas

İmplant

İmplant ağızda eksik diş ve ya dişlerin yerinin tutabilecek vücut ile biouyumlu titanyum vidala

Ortodonti

Koruyucu Diş Hekimliği

Pedodonti

Ortoperio ailesi olarak Kayseri Pedodonti alanında çocuklarımıza en iyi hizmeti verebilm

Beyazlatma


Neden Biz?

İşimizi Seviyoruz

İşimizi seviyoruz, bununla birlikte 'sadece iş' olarak görmüyor, insanların hayatına dokunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Misyonumuz

Gerek Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Sivas ili ve ilçelerinden gelen yurt içi hastalarımıza, gerekse sağlık turizmi için başvuran veya yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızdan oluşan hastalarımıza, uzmanlık gerektiren diş hekimliği hizmetlerini en yüksek kalitede sunmak. 

Hastalarımızın dental, estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarına cevap vermektir

Vizyonumuz

Güncel bilgileri takip etmek ve en son teknoloji ile kliniğimizi destekleyip, hastaların diş hekimi korkusunu yenebilecekleri bir ortam hazırlamak, mesleki etik kurallarına her zaman için bağlı kalmak, hastanın sağlığının her zaman en önce düşünüldüğü bir sağlık hizmeti modeli oluşturmak.

Sterilizasyon ve hijyenik çalışma konusunda uluslararası standartlardan asla taviz vermeden Ortodonti ve Cerrahi branşlarda Referans merkezi olmak.

Toplumun genelinin ağız ve diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olmaktır.

Özveriliyiz

Hedefimiz mükemmelliktir. Üstlendiğimiz her işi 'en iyi' şekilde gerçekleştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayız.

Doktorlar

Haberler

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün
18 aralık

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümk...

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz
17 haziran

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz...

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?
11 mayıs

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz...