WhatsApp Danışma Hattı

0555 099 00 90

Telefon

0 352 222 0 999

Pedodonti

Ortoperio ailesi olarak Kayseri Pedodonti alanında çocuklarımıza en iyi hizmeti verebilmek için sizlerin yanındayız. Çocuklar yetişkinlere göre çok daha hassas bir yapıya sahiptirler. Çocukların bu hassaslığı, onların hastalıklarının ayrı bir uzmanlık alanı tarafından incelenmesini ve tedavi edilmesini gerektirmektedir. Ağız ve diş sağlığı konusunda da sadece çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen diş hekimliğinin bölümüne Pedodonti adı verilmektedir. Pedodonti bölümü genellikle 0-14 yaş arasındaki çocuklarla ve onların tedavileri ile ilgilenmektedir.

Çocuk diş doktoru olmak diş hekimliğini bitiren bir kişinin farklı eğitimler alması ve bu konuda deneyim kazanması ile mümkün olmaktadır. Her diş hekimi çocuk ağız ve diş sağlığına yeteri kadar hakim değildir. Ailelerin kendilerinden çok çocuklarına değer verdiği düşünüldüğünde, çocuklar için özel olarak hizmet veren Pedodonti bölümü ebeveynlerin en büyük yardımcısı olmaktadır. Çocukların ağız ve diş muayenesi, dolgu, kanal tedavisi gibi tedavilerinde ortaya konulan uzmanlık; tedavi sürecinde ailenin ve çocuğun çok daha az yıpranmasını ve endişelenmesini engellemektedir.

Pek çok çocuk yaşı gereği doktorların tamamından korkmaktadır. Bu durumun normal olduğunun bilincinde olan bir çocuk diş doktoru, çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda da oldukça yetkindir. Çocuğu korkutmadan ona yaklaşmakta, yine de çocuğun kaygı düzeyini düşüremiyor ise yarı uyutma ya da yarı bayıltma gibi isimlerle de adlandırılan sedasyon işlemine başvurmaktadır. Sedasyon sırasında yapılan hiç bir işlem çocuğun sağlığı için herhangi bir risk içermemektedir. Ailenin talebine ve hekimin önerisine göre tedavinin genel anestezi altında sürdürülmesi de mümkündür.

Tedavisi zamanında yapılmayan süt dişleri, ağız içerisinde yer alan ana dişlerin sağlığını da olumsuz etkileyeceği için; mutlaka bu dişlere ilgili tedavi geç kalınmadan uygulanmalıdır. Aile tarafından güvenilen bir çocuk diş doktoru gerekli bilgiyi verecek ve tedaviyi uygun şekilde yapacaktır. Aklınıza takılan tüm sorunların çözümü için bizimle iletişime geçin.

Hizmetlerimiz

Diş Eti Tedavisi

 Diş eti ağız sağlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de sağlık

Kanal Tedavisi

Laminate - Zirkonyum

20 Yaş Cerrahisi

Gülüş Tasarımı

 Gülmek hayatın vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Güzel bir gülüşe sahip olmaksa; hem doyas

İmplant

İmplant ağızda eksik diş ve ya dişlerin yerinin tutabilecek vücut ile biouyumlu titanyum vidala

Ortodonti

Koruyucu Diş Hekimliği

Pedodonti

Ortoperio ailesi olarak Kayseri Pedodonti alanında çocuklarımıza en iyi hizmeti verebilm

Beyazlatma


Neden Biz?

İşimizi Seviyoruz

İşimizi seviyoruz, bununla birlikte 'sadece iş' olarak görmüyor, insanların hayatına dokunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Misyonumuz

Gerek Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Sivas ili ve ilçelerinden gelen yurt içi hastalarımıza, gerekse sağlık turizmi için başvuran veya yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızdan oluşan hastalarımıza, uzmanlık gerektiren diş hekimliği hizmetlerini en yüksek kalitede sunmak. 

Hastalarımızın dental, estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarına cevap vermektir

Vizyonumuz

Güncel bilgileri takip etmek ve en son teknoloji ile kliniğimizi destekleyip, hastaların diş hekimi korkusunu yenebilecekleri bir ortam hazırlamak, mesleki etik kurallarına her zaman için bağlı kalmak, hastanın sağlığının her zaman en önce düşünüldüğü bir sağlık hizmeti modeli oluşturmak.

Sterilizasyon ve hijyenik çalışma konusunda uluslararası standartlardan asla taviz vermeden Ortodonti ve Cerrahi branşlarda Referans merkezi olmak.

Toplumun genelinin ağız ve diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olmaktır.

Özveriliyiz

Hedefimiz mükemmelliktir. Üstlendiğimiz her işi 'en iyi' şekilde gerçekleştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayız.

Doktorlar

Haberler

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün
18 aralık

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümkün

Şeffaf plaklarla (Invisalign), telsiz ortodontik tedavi mümk...

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz
17 haziran

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz

Corona Virüse Karşı Tedbirlerimiz...

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?
11 mayıs

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz?

Ortodontik tedavide devlet desteği olduğunu biliyor muydunuz...